Календар
Опитування
Якою Операційною системою ви користуєтесь? (ОС)
Всего ответов: 103

Всього відповідей:

Урок №3


ТЕМА: «Складання алгоритмів для виконавців у словесній формі і у графічному вигляді. Виконання алгоритмів».

Мета: сформувати практичні навички складання алгоритмів у різних формах; ознайомити учнів з різними формами подання алгоритмів;  розвивати вміння застосовувати здобути знання на практиці; виховувати естетичний смак розвинутої людини, творчість особистості.

Тип уроку: Формування знань, умінь, навичок.

Обладнання та наочність: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті, навчальна презентація.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

Заходжу в клас, вітаюсь:

–    Доброго дня. Сідайте, будь ласка.

Відмічаю в класному журналі відсутніх. Перевіряю готовність учнів і класу до уроку (чиста дошка, наявність вологої ганчірки). Оголошення теми і формулювання учнями мети уроку.

Мета сьогоднішнього уроку: сформувати практичні навички складання алгоритмів у різних формах.

 

II. Актуалізація опорних знань

  • Перевірка завдання, заданого за підручником.
  • Фронтальне опитування
  1. Що називають алгоритмом? Коли ти у своєму житті виконував алгоритми? Наведи приклади.
  2. У які формі можна подати алгоритм? Наведи приклади.
  3. Чи кожну інструкцію можна назвати алгоритмом? Поясни відповідь.
  4. Хто або що може бути виконавцем алгоритму?
  5. Чим відрізняється виконавець команди від виконавця алгоритму? Наведи приклад.

 

III. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда

— Алгоритм розв’язання задачі може бути поданий по-різному. Якщо ви тренуєте собаку, команди подаєте усно. Якщо потрібно пояснити іншій людині, як проїхати до центру міста, можна описати маршрут словесно або намалювати схему на папері. Можна скористатися жестами. Алгоритм для комп’ютера складають спеціальною мовою програмування. На цьому уроці ми ознайомимося з формами подання алгоритмів.

 

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Робота з підручником: § 3.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм

Завдання 1. Бісектриса кута.

Склади алгоритм побудови бісектриси куга за допомогою транспортира

 

1.     Відкрий шаблон презентації Бісектриса, який міститься в папці:

D:\Навчання\6 клас\Урок 3.

Перейди в режим Сортувальника слайдів і переглянь команди на слайдах.

2.     Пригадай з уроків математики, як за допомогою транспортира будують бісектрису кута, яких дій навчений виконавець. Упорядкуй слайди так, щоб вони задали порядок команд правильного алгоритму

3.     36ережи файл з іменем Практична 1_1 у папці:

E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3.

 

Завдання 2. Будова слова.

Виконай алгоритм «Розбір слова за будовою» для запропонованих слів.

 

1.     Завантаж графічний редактор Paint. Відкрий файл Слово, який міститься в папці:

D:\Навчання\6 клас\Урок 3. Розглянь приклад.

 

2.     До одного із запропонованих слів застосуй алгоритм «Розбір слова за будовою»»:

1.     Визначити закінчення й основу слова.

2.     Позначити закінчення Й основу.

3.     Визначити корінь, добираючи спільнокореневі слова.

4.     Позначити корінь.

5.     Визначити суфікс, добираючи слова з такими самими суфіксами.

6.     Позначити суфікс.

7.     Виділити префікс — частину слова до кореня.

8.     Позначити префікс

3.     36ережи файл з іменем Практична 1_2 у папці:

E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3.

 

Завдання 3. Перша допомога.

Подай у словесній формі алгоритм надання першої допомоги при порізі.

 

1.     Завантаж графічний редактор Paint. Завантаж файл Допомога, який міститься є папці:

D:\Навчання\6 клас\Урок 3.

2.     Розглянь малюнки, що ілюструють команди алгоритму надання першої допомоги при порізі. Збільш полотно малюнка в ширину. Запиши команди алгоритму за допомогою інструмента Текст.

Допомога

 

4.     36ережи файл з іменем Практична 1_3 у папці:

E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 3.

3.     Закрий всі відкриті вікна.

4.     Повідом вчителя про завершення роботи.

 

Фізкультхвилинка

1-2-всі пірнають;

3-4 - виринають;

5-6 - на воді кріпнуть крильця молоді;

7-8 - що є сили всі до берега поплили;

9-10 - обтрусились і за парти опустились.

 

   V.  Підбиття підсумків уроку

Варіант А

— Чи задоволені ви своєю роботою?

— З яким настроєм ви працювали на уроці?

— Що вам запам’яталось на уроці?

— Де вам стануть у пригоді набуті знання?

Варіант Б

Завдання за підручником

 

VI. Домашнє завдання                                                                                                         

  • Опрацювати опорний конспект уроку та РОЗДІЛ 1 §3, ст. 22-24.

 

І. Оцінювання роботи учнів.

Допобачення. Урок закінчено.